Tarocistka DorotaCzym jest Tarot

Tarot to talia kart składająca się z 78 kart. Dzieli się na Wielkie Arkana, których jest 22 oraz 56 Małych Arkanów.
Najstarsze są Wielkie Arkana, są one uważane również za ważniejsze, mające silniejszy i dosadniejszy przekaz.
Każda z kart przedstawia inny obraz uosabiający inne wartości i mające różne przesłanie, a całość symbolizować
może po prostu życie ludzkie. Pierwsza karta przedstawia głupca, ostatnia natomiast cały świat, który ma być symbolem trzeciego kręgu ludzkiego i uniwersalności oraz nieograniczoności.

Karty Tarota
Współcześnie powstaje wiele różnego rodzaju talii tarota, które zazwyczaj nie różnią się zasadniczą budową Arkanów Wielkich i Małych.
Różnią się natomiast techniką wykonania, ekspresją i indywidualną interpretacją twórcy, zawartością symboli lub też bywają próbą
połączenia różnych tradycji ezoterycznych.
Na temat Tarota krąży wiele legend i mitów, zarówno o jego pochodzeniu, powstaniu, jak io działaniu i powiązaniach.

Pochodzenie Tarota
Pochodzenie Tarota nie jest znane. Jego powstanie w istocie kryje się w mrokach dziejów i jak do tej pory nikt nie stwierdził ani kiedy, ani dokładnie gdzie powstał. Tak naprawdę nie wiadomo również na jakiej zasadzie działa, czy jest to jak chcą niektórzy "przekaz" z bliżej nieokreślonej przestrzeni, od nieokreślonego kogoś, czy po prostu mówi to nasza intuicja. Nie jest również dowiedzione, co było pierwowzorem pierwszych talii kart Tarota. Pewne jest tylko to, że Tarot jest bardzo stary i liczy sobie co najmniej kilkaset lat. Różne dostępne źródła podają, że pojawił się w Europie pomiędzy XII, a XV wiekiem.
Tarot, Wróżka Dorota, Wróżka, Reiki, Tarocistka Dorota, Porady duchowe, Wróżenie, Karty Tarota, Kursy Tarota, Szkolenia, Numerologia, Wróżby, Runy, Kursy Tarota, Pomoc duchowa, Katowice Tarot, Sosnowiec Tarot, Śląsk Tarot, śląskie Tarot, Ezoteryka, Tarot